łóżko tapicerowane bielsko

Centrum wyposażenia każdej sypialni to niewątpliwie łóżko

Centrum wyposażenia każdej sypialni to niewątpliwie łóżko. To wokół niego budowana jest dalszy charakter wnętrza. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach modele kontynentalne oraz tapicerowane. Takie łóżka posiadają szereg zalet, o których piszemy poniżej.

Łóżko tapicerowane – czyli jakie?

Jednym z bardziej stylowych, a zarazem funkcjonalnych rodzajów mebli do sypialni pozostają łóżka tapicerowane. Charakteryzują się one większą, gwarantującą wysoki komfort konstrukcją, a także pozwalają:

  • wybrać optymalny rodzaj materaca – ponieważ nie jest on częścią łóżka w przeciwieństwie do łóżek kontynentalnych;
  • dobrać odpowiedni rozmiar łóżka – np. w wariantach z pojemnikami i bez;
  • przechowywać pościel, dodatkowe koce czy ubrania w pojemniku lub w szufladach umieszczonych w konstrukcji. Rozmiary tych schowków różnią się w zależności od modeli;
  • wygodnie wypoczywać dzięki wyściełanemu wezgłowiu – także podczas lektury czy oglądania telewizji. Miękki zagłówek chroni również ścianę za łóżkiem przed zabrudzeniem;

Modele tapicerowane a kontynentalne

Łóżka tapicerowane różnią się od modeli kontynentalnych – również popularnych – przede wszystkim swoją wysokością. Są niższe niż kontynentalne, stąd też mogą nie być dobrym wyborem dla osób starszych lub posiadających problemy z poruszaniem się. Łóżka kontynentalne stanowią konstrukcję cięższą i trudniejszą do przestawienia – jednakże też wygodniejszą do wstawania.

Łóżka tapicerowane są utrzymane w lżejszej , bardziej nowoczesnej stylistyce, idealnej do wnętrz minimalistycznych czy też urządzonych w stylu glamour. Łóżka kontynentalne z kolei , ze względu na swoją konstrukcję są lepszym wyborem do niewielkich sypialni, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.

Istotną cechą łóżek tapicerowanych pozostaje możliwość personalizacji – w przypadku tkaniny i innych elementów wykończeniowych. Dobór zarówno kolorystyki i faktury materiałów tapicerskich, ich wytrzymałości i gramatury, jak i rodzaju materaca, a także tego, jaką postać ma mieć pojemnik sprawia, że łóżka tego typu są dobrym wyborem do wielu sypialni. Wybierać można także spośród rodzajów konstrukcji, które mogą być wyposażone w pojemnik lub szuflady.

Cechy, o których należy pamiętać

Oczywiście decydując się na zakup mebla do sypialni należy zdawać sobie sprawę, że takie rozwiązanie posiada również pewne mankamenty. Przede wszystkim łóżka tapicerowane wymagają utrzymywania tapicerki w czystości, jej regularnego odkurzania czy szybkiego usuwania zanieczyszczeń odpowiednimi środkami. Może być to trudne w przypadku osób z alergiami wziewnymi, jak również wówczas, gdy w domu mieszkają psy czy koty. Regularne czyszczenie oraz codzienne użytkowanie niestety wpływa też na kondycję tapicerki – jak każda tkanina po prostu się ona zużywa. Alternatywą może być wykonanie obicia z materiałów takich jak syntetyczna czy naturalna skóra – ale trzeba pamiętać, by projekt dopasować do ogólnej stylistyki wnętrza.