łóżka tapicerowane bielsko

Łóżka tapicerowane

Wybór łóżka do sypialni to jedna z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas urządzania mieszkania. Mebel ten pełni jedną z najważniejszych funkcji – ma zapewnić zdrowy, niezakłócony i umożliwiający regenerację organizmu sen. Oczywiście poza funkcjonalnością łóżko powinna charakteryzować również estetyka, a najlepiej jeżeli jest ona dopasowana do stylu, w którym utrzymano wystrój wnętrza. Łóżka tapicerowane to wariant wyróżniający się na wszystkich polach. Nic dziwnego, że coraz częściej jest wybierany jako główny element wystroju pokoju sypialnego. O zaletach takich łóżek kilka słów poniżej.

Luksusowy wypoczynek dla każdego

Łóżka tapicerowane wyróżniają się zdecydowanie spośród oferty meblarskiej. Przede wszystkim charakteryzują je znaczne rozmiary, jak również obecność wysokiego wezgłowia. W zależności od tego, w jakim stylu jest utrzymane dane łóżko, wezgłowie może być bardziej lub mniej zdobione, np. poprzez wykorzystanie pikowań lub plis. Oczywiście estetyka to jedynie dodatkowy walor tapicerowanych łóżek. Przede wszystkim stanowią one niezwykle komfortową propozycję – zwłaszcza w połączeniu z odpowiednio dobranym materacem. Łóżka tapicerowane to meble funkcjonalne również z innego powodu – dzięki rozmiarom w łóżkach na ogół umieszczone są przestronne schowki na pościel, lub wysuwane szuflady, dające dodatkową przestrzeń do przechowywania. Łóżka tapicerowane w dużych rozmiarach stanowią wyraźne centrum pokoju sypialnego. Nic dziwnego, że wiele modeli wyposażono w dodatkowe udogodnienia.

Producenci łóżek tapicerowanych oferują wiele możliwości w zakresie doboru tkaniny obiciowej, jej koloru, sposobu ułożenia, faktury. Popularne są pikowane wezgłowia, ale to nie jedyna opcja. Tapicerowane łóżko wprowadza do wnętrza przytulny klimat i to niezależnie od stylu, w którym zostało utrzymane. Jedna z wersji łóżek tapicerowanych są łoża kontynentalne, które są odpowiednie zarówno do nocnego wypoczynku, jak i relaksu za dnia. Na rynku można wybierać spośród wielu rozmiarów , również niestandardowych, dopasowanych dla osób wysokich.

Czy łóżka tapicerowane mają wady?

Jak każdy rodzaj łóżka również modele kontynentalne wymagają wyjątkowej uwagi w zakresie utrzymywania w czystości. Dobrze jest takie łóżko wyposażyć w hipoalergiczny materac. Wezgłowie oraz inne elementy pokryte obiciem mogą mieć bowiem tendencje do gromadzenia różnego rodzaju drobnoustrojów czy roztoczy. Szczęśliwie – współcześnie na rynku nie brakuje najwyższej jakości tkanin, które niezwykle łatwo utrzymać w czystości oraz specjalistycznych preparatów pozwalających na odświeżanie tapicerki. Mimo wszystko jednak łóżka tapicerowane nie należą do polecanych dla osób zmagających się z alergiami wziewnymi.

Wygodne łóżko oraz odpowiednio dobrany materac to komfort, który zdecydowanie warto sobie zapewnić. Jeżeli interesują nad modele, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych propozycji, gwarantują dużą przestrzeń, a jednocześnie można je dopasować do stylu, w którym urządzono wnętrze, warto zastanowić się nad kupnem łóżka tapicerowanego typu kontynentalnego. Warto zauważyć, że tego rodzaju modele często wybierane są również w hotelach o wysokim standardzie.