łóżko kontynentalne bielsko

Łóżko kontynentalne – dla kogo?

Wyposażenie sypialni w odpowiednie łóżko jest bardzo istotną decyzją, która niesie ze sobą długofalowe konsekwencje. Zdrowy, jakościowy sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania. W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć łóżka kontynentalne. Co je wyróżnia, jakie są ich największe zalety, oraz dla kogo to szczególnie korzystne rozwiązanie? Zapraszamy do lektury.

Kontynentalne, czyli jakie?

Łóżko tego rodzaju odróżnia się na tle innych modeli przede wszystkim swoją budową. Nie posiada ono ramy ograniczającej przestrzeń po bokach – za to jest wyposażone w wygodny oraz pełniący funcję dekoracyjną zagłówek. Oczywiście zauważalną od razu cechą jest również rozmiar – łóżko kontynentalne ma większe wymiary niż „tradycyjny” mebel do sypialni. Dolna część łóżka znajduje się na specjalnej ramie – taka konstrukcja sprawia, że mebel jest wyższy (dodatkowo łóżka wyposażone są w nóżki). Kontynentalną konstrukcję uzupełnia pojemnik na pościel. Łóżko tego rodzaju z pewnością gwarantuje większy komfort użytkowania, oprócz tego stanowi ono dominujący akcent wokół którego można oprzeć całą aranżację sypialni. Kontynentalne łóżko oczywiście zajmuje dużą przestrzeń, dlatego też najlepiej sprawdzi się w nieco większej, przestronniejszej sypialni, w której wnętrze wypełnione jest jasnymi akcentami (dodatkowo pozwalają one optycznie powiększyć pokój).

Kto szczególnie skorzysta z zalet?

Łóżka kontynentalne – poza oferowaniem większej przestrzeni do wypoczynku mają zalety szczególnie istotne dla konkretnych grup. Wysokość tego rodzaju modeli czyni z nich meble idealne dla…osób starszych. Seniorzy często mają problem z podniesieniem się ze zbyt niskiego podłoża. W przypadku wyższych łóżek kontynentalnych wstawanie (jak również układanie się do snu) będzie stanowiło mniejszy problem. Dodatkowo wysokość ta sprawia, że materac jest poddawany stałej wentylacji od strony spodniej. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko gromadzenia się w nim roztoczy, grzybów i bakterii. Na trwałość materaca, niezależnie od jego rodzaju, wpływa również jakość zamontowanego stelaża. Kompleksowo można dobrać te elementy w renomowanym salonie. Co ciekawe, łóżko kontynentalne to rozwiązanie zarówno dla jednej, jak i dwóch osób. Na rynku dostępne są modele modułowe, które można ze sobą zestawiać, lub też użytkować w formie dwóch oddzielnych tapczanów. To zatem idealny mebel dla różnego rodzaju użytkowników. Tym, co na pewno będzie ich łączyć jest zamiłowanie do komfortu oraz do estetycznych rozwiązań w zakresie architektury wnętrz. Bo łóżka kontynentalne stanowią wyjątkowo eleganckie, stylowe meble.

Wybór modelu – prostszy, niż się wydaje

Łóżko kontynentalne wybiera się przede wszystkim w oparciu o jego wymiary. Musi być ono dopasowane do metrażu pomieszczenia. Gabaryty łóżka nie powinny przytłaczać sypialni czy uniemożliwiać swobodnego poruszania się po pokoju. Elementem na który warto zwrócić szczególną uwagę jest również zagłówek – czy ma on odpowiednią wysokość, czy nie jest zbyt twardy/miękki, a także na pojemnik na pościel – a konkretnie jego rozmiary (czy pozwalają wygodnie przechowywać pościel). Łóżko kontynentalne charakteryzuje się wyższą ceną niż inne modele. Koszty obejmują jednak nie tylko wyższy standard i większy komfort użytkowania, ale też wyróżniający się wygląd oraz wysokiej jakości materiały zastosowane, aby osiągnąć taki rezultat. Warto przed zakupem „przetestować” tego rodzaju mebel – a jest to możliwe, ponieważ łóżka kontynentalne sprzedawane są wraz z dopasowanym do ramy materacem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą łóżek kontynentalnych dostępnych w naszym salonie.