Remont sypialni latem? Pomyśl o wymianie materaca !

Wakacyjne miesiące można spędzać w różnorodny sposób. Dla jednych spełnieniem marzeń pozostaje wypoczynek na słonecznej plaży, inni preferują wykorzystać ten czas na udoskonalenie codziennej przestrzeni życiowej. Zwiększenie komfortu w mieszkaniu, zwłaszcza w sypialni wcale nie jest trudne. Zwłaszcza, gdy odpowiednio ułoży się priorytety dotyczące wystroju i umeblowania. Co jest najważniejsze i dlaczego warto pomyśleć o udoskonaleniu sypialni latem?

Umeblowanie sypialni – połączenie komfortu i funkcjonalności
Sypialnia to szczególna część mieszkania czy domu. Obok miejsca do odpoczynku to często również pokój, który pełni funkcję garderoby, a nawet domowej czytelni. Centrum sypialni stanowi rzecz jasna łóżko i to ono powinno być punktem wyjściowym do skompletowania całej aranżacji. W zależności od tego, jakich rozmiarów pokojem dysponujemy, można wybierać spośród klasycznych modeli łóżek ramowych, jak również większych łóżek kontynentalnych. Te ostatnie prezentują się imponująco, jednak trzeba na nie wygospodarować sporo miejsca. W niewielkich pokojach dobrym pomysłem może być zakup sypialni z płyty meblowej.

Obok łóżka na ogół umieszczany jest stolik nocny. Warto dopasować ten mebel do ogólnej kolorystyki i stylu wnętrza. Potrzebnym i bardzo funkcjonalnym w sypialni elementem jest także komoda , pozwalająca pomieścić drobne akcesoria, bieliznę czy inne osobiste przedmioty i to niezależnie od tego, czy w tym pomieszczeniu stanie łóżko wyposażone w schowek, czy może sofa z funkcją spania . Warto jednak pamiętać, że w dużych domach czy mieszkaniach tego rodzaju meble , jak sofa ze stelażem włoskim lepiej sprawdzą się jako dodatkowe miejsce do spania, niż główne łóżkiem. W sypialni warto umieścić również toaletkę z dopasowanym do niej pufem , fotelem czy krzesłem. To praktyczne miejsce do przechowywania biżuterii czy kosmetyków do wieczornej pielęgnacji. Współczesne modele toaletek wyróżniają się interesującym designem i wysoką funkcjonalnością.

Wymiana materaca – niewielka zmiana o ogromnym znaczeniu
Odpowiednio dopasowany, dobrej jakości materac to najważniejszy element wyposażenia sypialni. Istotne, by pamiętać, że nawet najlepszy materac – czy to piankowy, czy to termoelastyczny, czy z wkładem kokosowym czy nawet bonnelowy bądź kieszeniowy – z biegiem lat ulega zużyciu. Stąd, co około 5 – 7 lat warto wymienić taki materac, aby zagwarantować sobie optymalne podparcie dla kręgosłupa, a co za tym idzie najwyższy komfort podczas wypoczynku.

Dbanie o materac w toku użytkowania pozwala ograniczyć rozwijanie się roztoczy czy alergenów w jego wnętrzu – niemniej najlepszym rozwiązaniem pozostaje wybór materaca hipoalergicznego. Materac musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników, uwzględniać nie tylko wzrost i masę ciała, ale też ewentualne problemy z układem kostno-ruchowym, ilość czasu spędzanego w pozycji leżącej. Niezależnie od stanu zdrowia i wieku dobrze jest wybrać materac, który będzie opatrzony stosownymi certyfikatami. Gwarantują one nie tylko wysoką jakość produktu, ale i jego prozdrowotne właściwości.

Lato to świetna pora na odświeżenie wystroju sypialni, a nawet na jej gruntowny remont. Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem zawsze można wziąć pod uwagę kwestie priorytetowe – jak nowy materac, łóżko, czy dodatkowe elementy wystroju, jeżeli to ich brakuje w pokoju. Warto pamiętać, że dobrej jakości wyposażenie sypialni to inwestycja na lata.