rodzaje materacy bielsko-biała

Rodzaje materacy w ofercie BBSEN

Nie jest tajemnicą, że podczas snu nasze ciało zwiększa swoje zdolności do regeneracji, zwłaszcza w obrębie mózgu. Przy problemach z ośrodkowym układem nerwowych, w fazie REM dochodzi do odbudowywania poziomu neuroprzekaźników. Również mechaniczne uszkodzenia szybciej odzyskują pierwotną formę. Istotna jest jednak nie tylko ilość, lecz przede wszystkim jakość snu. Tę może zagwarantować odpowiednio dobrany materac. W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór modeli z wielu kategorii, o których pokrótce piszemy poniżej.

Kategorie materacy

Pierwszą, bardzo popularną grupą pozostają materace sprężynowe. Mimo, iż kiedyś takie materace przywodziły na myśl prostotę, obecnie sprężynowe materace zdecydowanie różnią się od poprzedników wykorzystaniem nowoczesnych technik przy ich konstruowaniu. Materace sprężynowe zapewniają optymalne podparcie ciała (nasze modele są odpowiednio strefowane by jak najpełniej spełniać funkcję wypoczynkową). Warto dobierać materac do wagi użytkowników – im wyższa, tym twardszy powinien być materac.

Bardziej zaawansowaną technologicznie propozycję stanowią materace lateksowe. To materace, których rdzeń został obłożony płytą lateksową. Powłoka ta gwarantuje dobre dopasowanie do użytkownika (odporna na odkształcenia), ale też posiada walory antybakteryjne i antystatyczne. Materace lateksowe można znaleźć w wariantach wykonanych z pianek i elementu lateksowego, oraz w wersji nawierzchniowej (nakładki mogą różnić się od siebie grubością). Materace lateksowe w naszym sklepie uzupełniono o specjalne pokrowce z tkaniny Lyocell. Wszystko to sprawia, że na użytkowanych produktach nie namnażają się ani bakterie, ani grzyby ani roztocza.

Produktami, których popularność wciąż wzrasta, z uwagi na liczne zalety oraz uniwersalne zastosowanie, są materace termoelastyczne. Ich głównym walorem jest zapewnianie wysokiego komfortu podczas snu i perfekcyjne dopasowywanie się do ciała . Materace termoelastyczne mogą mieć także postać topperów (nawierzchniową). Łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb. Co istotne , w tej kategorii do wyboru są również materace posiadające status produktów medycznych – zalecane przy terapii chorób przewlekłych i minimalizujące ryzyko pojawienia się odleżyn.

Kolejną grupą są materace piankowe. Są to zazwyczaj złożone z kilku warstw konstrukcje, przy czym ich rdzeń stanowi najtwardszy, odporny na odkształcenia element. Poszczególne warstwy łączą w sobie zalety pianek wysokoelastycznych oraz termoelastycznych, gwarantują więc optymalne podparcie, ale wyróżniają się też doskonałym dopasowaniem do ciała. Ponieważ nacisk na ciało jest zredukowany, dodatkową zaletą pozostaje optymalne oddziaływanie na pracę krwiobiegu (redukcja ryzyka skurczów). Materace piankowe są dodatkowo dostępne w naszym sklepie również w wersjach antybakteryjnych.

Dla osób, które cenią sobie wygodę, ale i silniejsze podparcie w punktach tego wymagających (np. przy chorobach kręgosłupa lub innych narządów ruchu) producenci przygotowali specjalny wariant materacy – modele hybrydowe. To sprytne połączenie zalet materaca piankowego i sprężynowego. Sprężyny są rozmieszczone strefowo, natomiast dodatkowo położono na całość kilka warstw różnego rodzaju pianek , w tym warstwę termoelastyczną. Hybrydowe materace dzięki specjalnym, hipoalergicznym i przepuszczającym powietrze pokrowcom, pozwalają także zachować temperaturę na optymalnym poziomie.

Jak wybierać ?

Wybór materaca to decyzja na co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat. Warto poświęcić jej nieco więcej czasu, rozważyć poszczególne opcje, ale przede wszystkim określić swoje potrzeby i priorytety. Inaczej wybiera się też materac dla osoby starszej, dla młodego dorosłego czy dla dziecka. Sprzedajemy jedynie produkty renomowanych producentów, wśród których znajdują się tak znane marki, jak: Tempur, Sealy, Mollyflex, Materasso i Materasso Exclusive . Każdorazowo obowiązuje na nie kilkuletnia gwarancja dla użytkowników. Oczywiście poza rodzajem i marką materacy istnieje możliwość doboru jego grubości oraz wielkości. Posiadamy pełną gamę rozmiarów, a jednocześnie umożliwiamy dopasowanie idealnego stelaża czy łóżka, aby całość nie tylko była doskonale dopasowana, ale i wspaniale prezentowała się w sypialni.