stelaże bez regulacji

Stelaże do łóżka bez regulacji

Elementem łóżka, na które zwraca się szczególną uwagę przy dokonywaniu wyboru jest materac. Jednakże oprócz tego warto dłużej zastanowić się nad dobraniem bazy, na której ma on spoczywać , czyli stelaża. Bez właściwego podparcia nawet najlepszy materac nie będzie spełniał swoich wszystkich funkcji a jego żywotność będzie znacznie krótsza. Czym charakteryzują się dobre stelaże bez regulacji oraz jakie są ich największe zalety piszemy poniżej.

Prosta konstrukcja z innowacyjnymi rozwiązaniami

Odpowiednio dobrany stelaż to kwestia kluczowa, zarówno ze względów zdrowotnych, jak i praktycznych. Ma on za zadanie nie tylko dawać optymalne podparcie, ale też chronić materac przed odkształceniami oraz pozwalać na wentylację powietrza (by nie namnażały się alergeny). Wysokiej jakości stelaże drewniane do łóżka, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modelem bez regulacji czy też z taką opcją, wykonane są z listew brzozowych, bukowych lub w ostateczności sosnowych. W naszym sklepie znaleźć można stelaże z bukowego drewna, gwarantującego właściwą elastyczność, ale zarazem odpowiednie podparcie i wytrzymałość. Stelaże wyróżnia konstrukcja oparta na specjalnych uchwytach, często wzbogacona taśmami. Dodatkowo drewniane stelaże występują też w wariancie pokrytym folią carbon – co zapewnia im dodatkową ochroną przed destrukcyjnym wpływem wilgoci. Obok klasycznych stelaży posiadamy w ofercie także unikalny statyczny stelaż marki Tempur – dedykowany głównie materacom tej firmy.

Stelaż bez regulacji może być wyposażony w kilka stref twardości. Pozwala to na zwiększenie komfortu i indywidualne dopasowanie go do użytkownika. Wybierając łóżko i materac warto poświęcić więcej czasu (oraz środków) także na wybór stelaża, zwracając szczególną uwagę na rozstaw listewek oraz ich mocowanie. Dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim chodzi o dopasowanie materaca oraz zagwarantowanie wygodnej pozycji podczas snu. Odpowiednio dobrany stelaż jest też doskonałym amortyzatorem. Czynnikiem, który powinien mieć kluczowe znaczenie podczas wyboru stelaża bez regulacji jest waga użytkownika. Miękkie drewno brzozowe może utrzymać ciężar do około 80 kg, natomiast te bukowe, lepszej jakości mają nośność nawet do 150 kg. Dzięki elastyczności tego surowca, jak również innowacyjnym elementom konstrukcyjnym (jak np. regulowanym listwom podwójnym w kilku naszych modelach ) to niezwykle wytrzymała oraz komfortowa opcja.

Podsumowując

Stelaże bez regulacji wciąż należą do najczęściej wybieranych przez użytkowników. Ich niewątpliwą zaletą pozostaje fakt, iż zapewniają one optymalne podparcie dla kręgosłupa oraz stabilność. Dotyczy to szczególnie modeli nowoczesnych, które wyposażone są w zróżnicowane strefy twardości oraz były projektowane z uwzględnieniem zasad ergonomii. Oczywiście dla komfortowego snu znaczenie ma również dopasowanie do stelażu właściwego materaca. Należy jednak pamiętać, że bez odpowiednich „fundamentów” nawet najlepszy materac nie będzie mógł w pełni zrealizować swojego potencjału w zakresie komfortu.