Wybór materaca dla dziecka – czym się kierować?

Prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka zależy od wielu czynników. Zapewnienie optymalnych warunków do snu to jeden z podstawowych obowiązków każdego rodzica czy opiekuna. Wiele osób do dziś decyduje się na umieszczenie w pokoju dziecka wersalki lub sofy z funkcją spania – tymczasem – warto poświęcić więcej uwagi na wybór łóżka i materaca dla dziecka.


Inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka
Rozwijające się ciało dziecka ma swoje wymagania, szczególnie w zakresie rosnącego szkieletu. Odpowiednie podparcie dla kręgosłupa jest najważniejsze. Materace dla dzieci mogą różnić się twardością, jak również materiałem wykonania. Największą popularnością cieszą się modele piankowe – pozwalają one bowiem nie tylko zabezpieczyć kościec, ale i korzystnie wpłynąć na pracę układu krążenia. Także pomiędzy modelami piankowymi można zauważyć istotne różnice. Dzięki temu dopasowanie do indywidualnych potrzeb dziecka jest prostsze. Przykładowo:
materace z profilowanej pianki wysokoelastycznej – dopasowujące się do ciała, trwałe i wytrzymałe, oddychające i chroniące przed namnażaniem się roztoczy i bakterii;
• materace z połączenia pianek Olmosoff oraz Polilattex – antyseptyczne, elastyczne i wytrzymałe;
• materace z hipoalergicznego i antyseptycznego włókna Biogreen – z kanałami wentylacyjnymi i specjalnym pokrowcem z tkaniny Lyocell – odprowadzające wilgoć i idealne dla dzieci z astmą czy alergiami;
• materace z pianki wzbogacone o mikrokapsułki z ekstraktem z glonów morskich;
• materace z pianki wysokoelastycznej z domieszką włókien kokosowych;


Komfortowy sen w każdym wieku – od najmłodszych lat
Właściwy materac ma wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale też na kondycję psychiczną. Tylko dobrej jakości sen pozwala organizmowi na codzienną (a raczej conocną) regenerację. Bardzo istotne, aby materac zapewniał odpowiednią cyrkulacją powietrza – tak, aby nie dochodziło do namnażania się grzybów czy roztoczy. Dodatkowym zabezpieczeniem przed takimi szkodliwymi dla zdrowia czynnikami są pokrowce – warto wyposażyć materac w taką osłonę, niezależnie od tego, z jakim typem materaca mamy do czynienia.


Warto zainwestować w specjalny, wysokiej jakości materac dla dziecka – to inwestycja na kilka kluczowych lat. Dzięki temu unikniemy groźnych konsekwencji, krótko- jak i długofalowych, do których zaliczają się dolegliwości bólowe pleców, głowy, problemy z krążeniem, z zasypianiem, a nawet utrwalanie wad postawy. Wraz z dobrym, renomowanej marki materacem warto kupić również odpowiedni stelaż. W zakresie wyboru można poradzić się ekspertów w naszym sklepie, którzy zawsze służą profesjonalną poradą.